Finále Moravského šampionátu mladých koní
16. - 17. 9. 2011 - Trojanovice

Krásné zářijové počasí uvítalo účastníky odloženého finále MŠMK v Trojanovicích . Ideální podmínky pro jezdce a koně provázely soutěžící po oba dva dny. Parkury připravené P. Hrůzkem a P. Hudečkem byly přiměřeně obtížné, kromě 7miletých se diváci dočkali vždy dramatického rozeskakování. 5. ročník šampionátu můžete shlédnout na equitv.cz.

- základních kol se zúčastnilo 58 koní. Po pěti kolech si nejlépe vedla LORDINA (CS, Lordano – Dietward - 4 ) P. Špalkové z JK Caballero před NOVELOU (CS, Coriall) a GALETOU 2 (ČT, Federweisser). Do samotného finále se přihlásilo 21 koní. 4 dvojice absolvovaly obě kola ZL bez chyb, finále pak už jen Mgr. Libor Bosák a GALETA 2 (ČT, Federweisser - Faraday) chovatele O. Bajera z Nového Jičína a majitele JK Rimex - R. Pletnicky. Jednu chybu v rozeskakování měla CONNEMARA - MX (ČT, Catango Z - Duramus II) s V. Minxovou, stejně jako 3., ale pomalejší LORANDO B (švýc. tepl., Lordanos) ze Stáje Mustang s D. Fialkou. LORDINA s P. Špalkovou nešťastně absolvovala v rozeskakování jeden skok v protisměru a po vyloučení na ní zbylo 4. místo. L. Masár z JK Caballero uhájil 5. příčku s BUTTERFLY 2 (ČT, Al Campo).

Nejlepšími zástupci PK CS se stala čtvrtá LORDINA a celkově osmá NOVELA 1 (Coriall) s M. Hentšelem z Baníku Ostrava, chovatele Ing. Z. Müllera. P. Špalková je i chovatelkou vlastní klisny.

5 letí - 48 koní soutěžilo v základních kolech, nejvíce se dařilo M. Hentšelovi s COOKem (CS, Corrado II - Carthago Z) chovu Ing Z. Müllera , 2. byl SIRIUS (ČT, Ballast ) a 3. CHIMAS (ČT, Ballast) . Do samotného finále nastoupilo 18 koní, 2 z nich neudělali chybu ani v jednom kole. Vítězství vybojovala bezchybnou jízdou VÍSKA (CS, Refürstinels - Boruschkin) s M. Klusem, majitel R.Vitásek, chovatel Hřebčín Albertovec, s jednou chybou se jako 2. umístil holštýnský QUISSINI (Quidam de Revel) s D. Fialkou - Stáj Mustang. Na 3. až 5. místě měli koně 1 chybu z obou parkurů L* a L** a seřadili se za sebou podle času prvního kola ...
CARINA 6 (Holst., Contact Me) - L. Strnadlová SKL Trojanovice,
COMMODOR (CS, Corrado II) - R. Šipoš, JK Gesomont Bohumín a
LITTLE LOVE (ČT, Cassilius) - J. Kubrický, SS Kubrický.

Ceny za nejlepší koně PK CS si odnesli VÍSKA, COMMODOR a COOK.

6ti letí - V základních kolech byl nejlepší CLARK - L (ČT, Catango Z - Marobud xx) J. Malého, druhá byla CAYLIE (CS, Corrado II) se stejným jezdcem (stáj Montana). 3. místo si po pěti kolech mezi 38 účastníky vybojovala JLB LIBRA (CS, Corrado II) s Mgr. L.Bosákem - JLB Komorní Lhotka. Na start finále přijelo 11 dvojic, 3 z nich měly po1 chybě z obou kol (S* a S **). Po rozeskakování na nezvýšených překážkách zvítězil CASPER 3 (ČT, Cartouche - Faraday) s J. Zwingerem ze stáje Mustang před CLARKem- L - J. Malý a GREENŚ LORDANO (Old., Lordanos - Sandro Z) s M. Žilinským ze stáje Newport. 2 chyby ze 2 kol pak měli GINA GINELI B (ČT, Amarillo) - M. Hentšel, WIKTORIE (ČT, Radegast) - A. Martynková a 6. JLB LIBRA s L. Bosákem, která byla zároveň jedinou a nejúspěšnější zástupkyní CS ve finále. Premii 5 tis. Kč pro chovatele si tak odnesl V. Drábik z Horní Suché.

7mi letí - V této obtížné kategorii se startovalo bez kvalifikací a v soutěžích S** a ST * se sešlo 6 koní. Zvítězil RODRIGO B (ČT, Rosario z Gipsy T po Voltaire) s M. Hentšelem, chovatel Z. Babor, majitelka D. Durčáková, před CONNERYm (Holst., Corrado I – Silbersee) s L. Dzimasovou, Baník Ostrava. 3. místo statečně vybojoval R. Šipoš s DENISOU 5 (ČT, Rosario) - Gesomont Bohumín, 4. skončil FAUST 1 (ČT, Everden) - M. Klus, 5. byla LAVINIE (CS, Le Patron) s M. Řezníčkem, která si odnesla i cenu za nejlepšího koně PK CS.

Děkujeme všem pořadatelům, účastníkům, sponzorům a Svazu chovatelů CS za hezké zážitky v roce 2011 a již teď se těšíme na rok příští .....

MVDr. Vít Holý
vit.holy@email.cz

Výsledkové listiny:
Výsledky čtyřletí
Výsledky pětiletí
Výsledky šestiletí
Výsledky sedmiletí

Fotogalerie, autor foto Jiří Gebauer

Foto 1
Foto 2
Vítězka čtyřletých GALETA 2 (ČT po Federweiser), Mgr. Libor Bosák. Vítězka čtyřletých GALETA 2 s Mgr. Liborem Bosákem.

Foto 1
Foto 2
Druhá ve čtyřletých CONNEMARA-MX (ČT, Catango Z), Ing. Vendula Minxová. Nejlepší CS ve čtyřletých LORDINA (Lordano), Petra Špalková.

Foto 1
Foto 2
Třetí ve čtyřletých LORANDO B (CH po Lordanos), David Fialka. Čtyřletá ARMEN 1 (CS po Lordano), Pavel Holešovský.

Foto 1
Foto 2
Druhá nejlepší CSve čtyřletých NOVELA 1 (Coriall), Marek Hentšel. Pohár pro vítěze.

Foto 1
Foto 2
Vítězka pětiletých VÍSKA RVP (CS po Refürstinels), Marek Klus. Vítězka pětiletých VÍSKA RVP - Marek Klus.

Foto 1
Foto 2
Druhý nejlepší CS v pětiletých COMMODOR (Corrado II), René Šípoš. Druhý v pětiletých QUISSINI (holst. po Quidam de Revel), David Fialka.

Foto 1
Foto 2
Třetí nejlepší CS v pětiletých COOK (Corrado II), Marek Hentšel. Pětiletá LANETTE (ČT po All My Dreams), Pavel Holešovský.

Foto 1
Foto 2
Třetí v pětiletých CARINA 6 (holst. po Contact Me), Lucie Strnadlová. Pětiletá ACORADIA -MX (CS po Corrado II), Ing. Vendula Minxová.

Foto 1
Foto 2
Pětiletá MADEIRA (ČT po Catango Z), Lucie Strnadlová. Vítěz šestiletých CASPER 3 (ČT po Cartouche), Jan Zwinger.

Foto 1
Foto 2
Vítěz šestiletých CASPER 3 s Janem Zwingerem. Druhý v šestiletých CLARK - L (ČT po Catango Z), Jiří Malý.

Foto 1
Foto 2
Třetí v šestiletých GREEN´S LORDANO (old. po Lordanos), Michal Žilinský. Nejlepší CS v šestiletých JLB LIBRA (Corrado II), Mgr. Libor Bosák.

Foto 1
Foto 2
Vítěz sedmiletých RODRIGO - B (ČT po Rosario) s Markem Hentšelem. Druhý v sedmiletých CONNERY (holst. po Corrado I), Lucie Dzimasová.

Foto 1
Foto 2
Třetí v sedmiletých DENISA 5 (ČT po Rosario), René Šípoš. Čtvrtý v sedmiletých FAUST 1 (ČT po Everden), Marek Klus.


<< Zpět

www.studbookcs.cz