Šampionát 7/8letých koní ve Zduchovicích 28.7.2018.

Vedle Mistrovství republiky ČR žen, seniorů a mladých jezdců ve Zduchovicích u Příbrami byla pořadatelem JO La-Boheme Zduchovice vypsána také soutěž pro mladé koně.

Suverénním vítězem se stal 7letý slovenský teplokrevník CIMBURA (Calido I) s Janem Chýle, který mezi kvalitně obsazeným startovním polem 7 a 8letých koní zvítězil. Ve dvou kolech S** 130cm/ST* 135cm udržel konto bez trestných bodů, stejně dobře si vedla pouze jedna další dvojice z 23 startujících. V rozeskakování vyřešil Jan Chýle s Cimburou všechny skoky včetně zkrácených obratů nejlépe a přidal třetí a rozhodující beztrestné kolo.

Porazil i skvěle jezdící českou národní šampionku M ČR 2018 Zuzanu Zelinkovou s holštýnským koněm Lint (Limbus x Carthago Z) a v Belgii narozeným Coup de Couer GP Madame Z s Filipem Doležalem.

Vítězství je cenné nejen tím, že se jedná o v ČR narozeného a odchovaného koně, který se prosadil ve velmi dobré konkurenci importů ze zahraničí, ale všechny koně prověřil také náročně postavený kurz od stavitelky Christy Heibachové, která se podílela např. na stavbě několika olympijských parkurů.

Cimbura se narodil po přenosu zmraženého embrya, po téměř ročním "odpočinku" v kontejneru s kapalným dusíkem.

První závodní kroky včetně obsednutí prošel v JK Baník Ostrava pod Markem Hentšelem a trenérem Pavlem Hudečkem, kteří mu dali dobrý základ a s nimi se také stal nejlepším 4letým koněm 2015 v ČR. Chovatelem je ing. Zdeněk Muller, CSc.

Foto: Ivana Maršálková

Cimbura


Cimbura


Cimbura


Cimbura


<< Zpět

www.studbookcs.cz